> Olympijské karate

46. GP North Bohemia 2014 - reportáž

21. 10. 2014 |Václav Šolc

Reportáž z mezinárodního turnaje karate v Ústí nad Labem.

I přes skutečnost, překrytí několika evropských soutěží termínu konání 46. Grand Prix NORTHBOHEMIA karate v Ústí nad Labem, přijelo soutěžit do Sportcentra Sluneta opět téměř 400 závodníků.

 


Chyběli jen, původně přihlášené, výpravy z Izraele a Ukrajiny. Těm válečný konflikt zkomplikoval možnost účasti. Dánové, Slováci, Němci, česká reprezentace a dále, do bojů o poháry a medaile, vyslalo své závodníky tentokráte na 47 domácích klubů. Soutěž byla částečně také ochuzena o větší počet startujících z důvodu nezařazení soutěže do programu ČSKe, který změnil systém nominačních soutěží (pouze na tři turnaje v ČR). Domácí klub, pořadatelský Shotokan Klub Rajchert SPORT UNION, nasadil do bojů nejen své zástupce v řadách reprezentace ČR, ale také i závodníky druhé vlny a zaplnil žákovské kategorie. Nejlépe si, mezi mladšími závodníky v disciplíně kata, vedla mladá Lenka Kovářová. Ta si poradila se všemi soupeřkami v eliminacích a nakonec porazila i ve finále Annu Vaczy z Košic. Celkem si domácí pořadatelský klub přišel na 22 medailí. Dalšími výraznými celky tohoto turnaje (po reprezentaci ČR, druhá příčka mezi kluby) byly výpravy SKK Shotokan Liberec, ze kterého vzešla také TOP Fighter Vendula Štěpánová ziskem dvou zlatých medailí a to v kata i kumite , nebo TJ Karate České Budějovice (4.). Významnou byla také účast mladého National czech team, který obsazoval čelní pozice téměř všech kategorií. Nejpočetněji obsazené kategorie byly tentokráte v kata v mladším žactvu. Téměř všechny přesahovaly počet 20 startujících. Zde se prosadili René Pater (KarateTygr Ostrava), Lenka Kovářová (SKR SPORT UNION Ústí n. L.), Daniel Brejcha (Dragon Neratovice), Vendula Štěpánová (SKK Shotokan Liberec) nebo ve starších žácích Martin Šípek (KK Topolčany) a Nikol Štěrbáková (Šin-MU Hodonín). Kumite mělo vítěze nejpočetnějších kategorií v M. Malém z SKK Shotokan Liberec (-41kg) a A. Průchové z TJ Karate Č.Budějovice(+35kg).

 


Celá akce měla dva významné momenty, které se netýkaly až tak soutěžení. Jednou z nich bylo ocenění bývalých trenérů a závodníků Ústecka, jako osobností, které povýšili význam zdejšího karate nad rámec kraje a republiky. Z rukou ředitele soutěže J.Rajcherta převzali pamětní ceny např. JUDr. Josef Sechovec, Ing. Soebajo Rachmy, Oldřich Suchánek a Stanislav Linhart. Z ceremonie se pro nemoc a pracovní vytížení omluvili Ladislav Gáf a Jan Dienstl.

Druhým okamžikem bylo veselé natáčení pořadu pro sportující mládež, ČT: D - dětského kanálu, “Lvíček mezi sportovci“, které přibližuje populární formou sportování dětem. To je možné shlédnout na kanálu ČT: D každou sobotu.

„Máme za sebou náš největší podnik v roce jsem rád, že se opět povedl. Děkuji celému organizačnímu týmu a rodičům za pomoc a Magistrátu města Ústí nad Labem a Krajskému úřadu Ústeckého kraje za podporu“, uzavřel hodnocení NORTHBOHEMIE její ředitel Rajchert.

Autor: Mgr. Josef Rajchert

Sdílet článek

Další články z kategorie

Novinky

NP karate v Praze 2020: Fotoreportáž

6. 10. 2020

Nejlepší momenty z posledního národního poháru tohoto roku, který se konal v neděli 4. 10. ve Štěrboholech

MČR Karate 2019: Fotogalerie

11. 12. 2019

Připomeňte si MČR Karate 2019, které se konalo 7. - 8. prosince ve Vysočanské UNYP aréně.

Národní pohár karate v Praze

5. 10. 2019

Přinášíme Vám výsledky a fotografie ze 3. kola NP, který se konal 29. 9. 2019 ve sportovní hale Hamr sport Štěrboholy v Praze.

Národní pohár karate 29. 9. 2019 - propozice

6. 9. 2019

Přinášíme Vám propozice na Národní pohár juniorů, U21 a seniorů, který organizuje Pražský svaz karate. Jedinečná možnost se nominovat na Mistrovství ČR 2019 v Praze. Celá soutěž je koncipovaná jako memoriál Ing. Jiřího Fuchse, který byl dlouhá letá předsedou Pražského svazu karate a také významným českým karatistou. Akce je podporovaná Magistrátem hl. m. Prahy

Nejlepší okamžiky z finálových zápasů na Evropských hrách

wkf.net

10. 8. 2019

Podívejte se na ty nejlepší okamžiky z finálových zápasů Evropských her.

Veronika Mišková odletěla na Evropské hry 2019 do Minsku

26. 6. 2019

Veronika Mišková odletěla na jednu z největších sportovních událostí světa a to na Evropské hry 2019, které letos probíhají v Minsku.

Pardubice open 2019

17. 6. 2019

Reportáž ze 7. ročníku Lions Cupu.

Výsledky a fotogalerie 2. kolo NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

3. 6. 2019

Aktualizované výsledky a fotogalerie

Fotogalerie z Karate Premier League Maroko

Autor fotografií: Servolle Xavier / WKF Zdroj: World Karate Federation / Kphotos.net

21. 4. 2019

Přinášíme fotografie z prestižní soutěže WKF Karate Premier League, která od 19. 4. do 21. 4. 2019 probíhá v Maroku (Rabat),

Výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

zdroj: http://www.karateusti.cz/fotogalerie/NP%20%C4%8Cesk%C3%A1%20L%C3%ADpa%202016/index.html

10. 4. 2019

Přinášíme výsledky 1. kola NP dorostu, juniorů, U21 a seniorů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace