E-shop

\

Nejnovější video

KAZE

Obrázek - Marek Řeřicha - rozhovor s vicemistrem Evropy karate 10.03.2015 22:17 | Mára | Osobnosti | Diskuse (0)

Marek Řeřicha - rozhovor s vicemistrem Evropy karate

Rozhovor s kumiťákem Markem Řeřichou, který vybojoval na letošním mistrovství Evropy stříbrnou medaili.

Obrázek Marku, na Mistrovství Evropy EKF v Curychu jsi vybojoval stříbrnou medaili, jaké jsou tvé pocity?

Musím říct, jen super. Čekali jsme na medaili dlouho a povedlo se.

Jaké byly tvé cíle, před odjezdem na ME?

Udělat jakoukoliv medaili.

Jak probíhala tvá příprava na evropský šampionát?

Příprava byla opravdu náročná a intenzivně jsme se připravovali dva měsíce před šampionátem. Já jsem trénoval ráno před vyučováním, potom každý den večer a ještě jsem měl nějaké individuální tréninky. Musel jsem trochu dohánět fyzičku, protože kvůli nemoci jsem 10 dní bral antibiotika a proto jsem vynechal soustředění v Maďarsku. Jinak jsme ještě byli na soustředění na Slovensku u pana Longy, kde nás trénovala i Eva Tulejová.

Jaká byla cesta ke stříbrné medaili?

Myslím tím, jak jsi procházel šampionátem. Nechtěl jsem udělat chybu hned na začátku, věděl jsem, že mám na své straně pavouka Ukrajince, který byl loni více mistr, tak jsem se nejvíce soustředil na zápas s ním. Potkali jsme se ve třetím kole, dohodli s trenérem nějakou taktiku já do toho šel s maximálním nasazením. Vyšlo to a já ho porazil 4:2. To byl pro mě zlom a do následujícího zápasu o finále s Řeckým závodníkem jsem dal všechno, věděl jsem, že už půjde o medaili.

Který ze zápasů byl pro tebe nejtěžší v cestě do finále?

Určitě ten zápas s Ukrajinským závodníkem Mykolou Gienovem.

Ve finále jsi podlehl domácímu závodníkovi? Jak jsi prožíval tento zápas?

Domluvili jsme se s trenérem, že do toho musím jít. Věděli jsme, že nemůžeme nechat zápas dojít až na praporky, asi bych to s domácím závodníkem nevyhrál. Bylo to vyrovnané, ale ke konci jsem udělat chybu, Švýcarský závodník toho využil a já prohrál, ale přesto musím říct, že jsem si to finále užil.

Je něco, co ti nejvíce utkvělo v hlavě z celého šampionátu?

Určitě radost trenéra! To bylo nejvíc. Celá ta atmosféra a tým, bylo super. Jaké jsou tvé další cíle v tvé sportovní kariéře? Zlatá! Udělat jednou zlatou medaili, je to můj sen a uvidíme...