E-shop

\

Nejnovější video

KAZE

Obrázek - Zlatý hetrik pro Dorotu Balciarovou 18.02.2011 09:54 | Meloun | Osobnosti | Diskuse (1)

Zlatý hetrik pro Dorotu Balciarovou

3-násobná majsterka Európy a bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta v Rabate 2009 sa vrátila zo Srbska zo zlatou medailou na krku.

Zlatý hetrik pro Dorotu Balciarovou - obrázek 3-násobná majsterka Európy (Paríž 2009, Izmir 2010, Novi Sad 2011) a bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta v Rabate 2009 sa vrátila zo Srbska zo zlatou medailou na krku. Na ceste za tzv. hetrikom stratila iba 2 zástavky z 15tich možných. V čom je tajomstvo jej úspechu? Pripravili sme pre Vás krátky rozhovor s Dorotou (KK Nové Zámky), ktorá súťaží v kimonách KAZE Rebel.

Doda...v prvom rade Ti v mene celého SZK ešte raz gratulujeme k fantastickému úspechu. Aká bola Tvoja cesta k medaile? A aká dlhá bola?

Ďakujem za gratuláciu :) moja cesta za medailou bola veľmi príjemná, dá sa povedať že toto bolo obodbie prípravy,ktoré sa mi páčilo najviac - nešla som sa "potrhať" ako na minulých majstrovstvách. Pravda je,že som nemala toľko času, ako predošle roky, pretože som podstúpila operáciu a zopár zranení, ktoré mi prekážali sa dostatočne pripraviť. Pomohla mi však aj účasť na turnajoch v seniorskej kategórii - skúsenosti, rozhľad a pokoj pri cvičení som našla práve tam.Veľa karatistov, s ktorými som sa pred šampionátom rozprávala už svoj "vrchol" mali pred ME a ja som ho ešte vôbec nedosiahla a makala som ďalej, dá sa povedať, že prišiel asi v tom správnom čase ;)

Ako prebiehala Tvoja príprava?

Moja príprava prebiehala v mojej malej telocvični u m?a doma s Dorotkou Balciarovou, ktorá bola dost prísna a nedala mi vydýchnuť. Prenasledovala ma de? čo de?, rozmýšľali sme ako sa dá čo najrýchlejším spôsobom dostať do finálnej fázy. Rozmýšľanie nepomohlo :D tak sme zopár krát zašli k môjmu trénerovi Petrovi Baďurovi, ktorý ma úplne inak nasmeroval a spolu sme dotlačili všetky chybičky a poupravovali detailíky. Môj tréning nebol veľmi pestrý, skoro najjednoduchší zo všetkých príprav, čo som mala. Vypustila som beh aj plávanie, pretože som sa kvôli operácii dlho nemohla namáhať. Cvičila som si techniky a jednotlivé kata, pretože kata je skor technický šport - "beh na krátke trate" kde nepotrebujem mať dokonalú prípravu po vytrvalostnej stránke. Myslím si, že mi pomáha ZUMBA v dosiahnuti ženskosti :):):):) Určite to všetci poznajú a vážne to nie je sranda! Je to dosť makačka, ked robíte poriadne každý jeden cvik......niekedy s mi na sústredeni smiali že tancujem :D

Zlatý hetrik pro Dorotu Balciarovou - obrázek

Ktorý súboj na ceste za medailou bol pre Teba najťažši? A naopak, v ktorom si si najviac verila?

Najťažší zápas bol v druhom kole, kde som zdolala Španielku, ktorá bola majsterka Európy v juniorskej kategórii minulý rok. Dozvedela som sa to až potom. Išli sme seienchin na seienchin a vyhrala som 5:0. Bol to prekvapivý výsledok na to, že to bolo favoritka na medailu. Najlepší zápas, ako inak s mojou obľúbenou kata PAIKU v 3. kole s Polkou. To som si teda užila! :)

V čom vidíš úspech "katistov" na posledných šampionátoch?

V sile osobnosti a tvrdej príprave a dobrej motivácii, myslím si že kata je skôr o hlave a koncentrácii :)

Čo Tvoja najbližšia budúcnosť? Na čo sa budeš pripravovať najbližšie?

Najbližšie ma čaká séria súťaží v európskej karate lige - CEKL. Chcela by som absolvovať niekoľko súťaží golden ligy, či juniroských alebo seniorských, pretože mi to dáva veľa skúseností. A samozrejme sa pripraviť na ďalší vrchol, čo bude v októbri v Malajzii :)

Odkaz karatistom, ktorí chcú uspieť ako Ty a nedarí sa im...

Trénovať - trénovať a trénovať! Efektívne a s rozumom! Nie je slovo nedá sa, všetko sa dá keď sa chce.Treba sa zaprieť, íst za svojim cieľom! Pozrite... strašne som chcela pred 2 rokmi vyhrať Me v Paríži. Trénovala som sama v detskej izbe a podarilo sa mi to, zas a zas. Od dneska trénujem v obývačke a podarí sa mi to zas a zas :D:D:D Tak nech mi nikto nehovorí že sa to nedá. Musíš byť 3 krát lepší ako ostatní, aby Ťa nemohli oklamať. Hlavne vám z toho nemôže "preskočiť" :D....treba ten šport trošku aj zmeniť a nájsť v tom radosť a potom to bude to pravé orechové ;)

Doda ďakujeme veľmi pekne za Tvoje motivačné slová a prajeme veľa zdravia a motivácie do ďalších tréningov!!!

Rozhovor připravila: Kristina Mackova Grmanova

18.02.2011 09:54 | Meloun | Osobnosti | Diskuse (0)