KAZE
 • Novinky
 • Fotogalerie
 • Kluby
 • Kalendář akcí
 • Dotazy
 • Katalog odkazů
 • O webu
 • Diskusní fórum
 • E-shop otevře v novém okně
 • Rozhovor s předsedou ČSKe Ing. Jiřím Bočkem

  E-shop  \

  Nejnovější video


  Reklama


  KAZE
  Obrázek - Rozhovor s předsedou ČSKe Ing. Jiřím Bočkem 08.06.2012 12:03 | Mára | Osobnosti | Diskuse (0)

  Rozhovor s předsedou ČSKe Ing. Jiřím Bočkem

  Příští týden v úterý se koná volební Valná hromada Českého svazu karate a my Vám přinášíme aktuální rozhovor s předsedou svazu panem Ing. Jiřím Bočkem.


  Pane předsedo, příští týden se koná volební VH ČSKe, bude se opět po 4 letech volit místo předsedy. Jak by jste popsal práci VV ve Vašem volebním období.

  Ano, blíží se závěr volebního období a na základě stanov ČSKe jsme vyhlásili termín VH ČSKe na úterý 12.6.2012. Ti, co přijdou na Valnou hromadu, si vyslechnou prezentaci moji i ostatních členů VV s konkrétními informacemi o činnosti jejich resortu. Myslím si, že Český svaz karate se posunul o krok dále, byť tomu nepřála ani ekonomická situace ve světě, ani politická situace ovlivněná evropskými ekonomickými problémy doma v České republice. Na rozdíl od některých sportovních svazů jsme nejen udrželi, ale letos i výrazně navýšili rozpočet, což je v dnešní době téměř nemyslitelné. Dokončili jsme legislativní změny v oblasti STK, TMK i v reprezentaci, viz jednotlivé nové směrnice příslušných komisí, dokončil se proces připomínkování nového zkušebního řádu Shotokan s doplněním stávajících stylových řádů, update webu „czechkarate.cz“ tak, aby vyhovoval potřebám našich členů i nadřízeným složkám, soutěžní řád, pravidla pro výjezd státní reprezentace na ME/MS atd. Chystáme změny v procesu pořádání a dotační politice soutěží, vylepšení v registraci do soutěží, jakož i navýšení honorářů rozhodčím. Pokračujeme v nastaveném plánu přípravy reprezentace s uznávaným světovým expertem panem Antoniem Olivou Sebou, rozšířili jsme kádr asistentů reprezentace a skvělou posilu pana Bc. Miroslava Hýska a chystáme nějaké novinky v reprezentaci. Pravidelně komunikujeme se členy svazu prostřednictvím jak našeho webu, tak i Karate-info, přehlednými průběžnými informacemi prostřednictvím inovované databáze E-mailových adres přímo na oddíly, svoláním řádných VH ČSKe, VV rozšířených o krajské zástupce, případnou poradou s Odborným grémiem ČSKe, či osobní přítomností členů VV na akcích pořádaných svazem.

  Nyní se pořádalo ME na Tenerife, kde jste se zúčastnil, jaký máte pohled na reprezentaci a plánuje světová federace karate nějaké novinky?

  Letošní ME seniorů bylo v porovnání s obdobnou soutěží v minulosti velmi pracovní. Díky přiznanému grantu jsme mohli pozvat i předsedy krajských svazů karate sdružených v ČSKe, aby mimo schůzování s VV ČSKe mohli shlédnout náročné a technicky precizní boje o medaile na nejtěžší soutěži karate v Evropě. Konaly se dvě půldenní jednání s předsedy krajů, absolvoval jsem EKF kongres a dvě jednání EKF Executive Committee. Po dvou výjezdech juniorské reprezentace bez výrazného úspěchu máme znovu díky Radce Krejčové medaili a několik výborných bodovaných umístění reprezentantů, kteří na medaili již téměř sahali. Tady je zřejmé, že v konkurenci 45 zúčastněných států je bodované umístění do 8.místa velmi slušným výsledkem. V kata se ukázala ve velmi dobrém světle závodnice Mišková, která hned při premiéře v seniorské kategorii na EKF bodovala při souboji o bronz. V kumite se určitě při větší důslednosti v přípravě a aplikaci taktiky p. O. Seby více dobrých výsledků jistě brzy dostaví. Co se týká EKF a WKF, linie je jasná, směřování všech svých činností, pravidel, směrnic a prezentace sebe sama na Olympiádu. Jasně to dokazuje změna pravidel, kterou jsme zaznamenali od začátku letošního roku, tak i např. masivní reklamní kampa? „The K is on the Way“, tedy Karate je na cestě ... (myšleno na Olympijské hry 2020).

  Jste obeznámen s více kandidáty na předsedu a pokud budete opět zvolen, co máte v plánu ?

  Ne, takovou informaci nemám, ale čestné soutěži se nebráním. Výkonný výbor ČSKe ve stávajícím složení je velice kompaktní a pracovitý tým, výkonný jako celek a takto se chceme naší členské základně prezentovat a požádat ji o mandát na příští volební období. Hodně věcí je teď dobře a nově nastaveno a byla by škoda pro moje kolegy od těchto plánů nyní ustoupit. Bylo mi ctí pracovat s těmito odborníky, kteří jsou špičkou ve svých odbornostech. Snažím se, aby dobré jméno českého karate bylo slyšet i za hranicemi a moje pozice v EKF direktoriátu je určitě poctou pro Českou republiku. Byl bych velmi rád, kdyby i příští volební období bylo ve znamení práce v kamarádství, odbornosti a snahy o lepší podmínky v karate pro nás a naše děti.

  Děkuji za rozhovor.

  (c) Karate-info.cz

  08.06.2012 12:03 | Mára | Osobnosti | Diskuse (0)


  O ČlánkuRozhovor s předsedou ČSKe Ing. Jiřím Bočkem
  Přečteno5226×
  Diskuse0 příspěvků
  Hodnocení 2.74 (1=nejhorší 5=nejlepší)
  27× hodnoceno
  1 2 3 4 5

  Diskuse ke článku Rozhovor s předsedou ČSKe Ing. Jiřím Bočkem

  Text příspěvku
  Nejste přihlášený a nemůžete tedy přidávat komentáře
  Přihlašte se, nebo se Zaregistrujte
  Zvýrazněné písmo ([B][/B])
  Žádný komentář zatím k tomuto článku nebyl přidán
  Buďte první, kdo tento článek okomentuje


  Newsletter

  Partneři

  • Český Svaz Karate
  • Česká Unie Bojových Umění
  • KAZE